Podsumowanie sezonu 2014

Inne

LEKKOATLECI  TEMPA  PODSUMOWALI  SEZON  2014

21 listopada odbyło się  tradycyjne, coroczne spotkanie zawodników, ich rodziców, trenerów, członków władz Klubu, przedstawicieli  władz gminnych i  sportowych oraz sympatyków lekkiej atletyki. W bardzo interesującej prezentacji multimedialnej
przygotowanej przez pana Tomasza Sysaka zostały przedstawione dokonania sportowe i organizacyjne Klubu w sezonie 2014.
Sezon 2014 był dla kęckiej lekkiej atletyki  sezonem historycznym. Po raz pierwszy w jednym roku kęccy lekkoatleci  zdobyli 3 medale Mistrzostw Polski,  a w klasyfikacji punktowej Ministerstwa Sportu Tempo uzyskało najlepszy w swojej historii wynik  / 38.33 pkt /.                                                                                                      Największymi sukcesami w zakończonym sezonie mogą poszczycić się skoczkowie z grupy trenera Tadeusza Łyska.  Justyna Konior najpierw w styczniu w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale ustanawiając  fantastyczny rekord życiowy w skoku wzwyż wynikiem 177 cm zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski, a następnie w czerwcu w Toruniu sięgnęła po brązowy medal  Mistrzostw Polski Juniorów w skoku wzwyż. Swój życiowy sukces sportowy podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu odniósł Maciej Cisiński. Zawodnik Tempa ustanawiając w finale nowy rekord życiowy wynikiem  14.19 m został  Wicemistrzem Polski w trójskoku.
Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w LA rozegranych  końcem sierpnia w Inowrocławiu wystąpiły dwie kęczanki – przed kilkoma laty koleżanki z klasy lekkoatletycznej kęckiego Gimnazjum – Gabriela Zawadzka i Nina Nycz.  Nina  reprezentująca obecnie klub  AZS Warszawa zdobyła w Inowrocławiu  brązowy medal w biegu 100m ppł i srebrny medal w sztafecie 4 x 400m. Gabrysia trenująca nadal pod okiem trenera Tadeusza Łyska  ustanowiła rekord życiowy w skoku w dal wynikiem  5.65 m i zajęła VII miejsce.  Taką samą lokatę wywalczyła w trójskoku z wynikiem  11.78.
W ogólnopolskim rankingu PZLA  w swoich konkurencjach Konior i Cisiński zajmują II miejsca, a Zawadzka miejsce VII. Obie zawodniczki uzyskały poziom sportowy I klasy PZLA – Justyna za wynik 176 w skoku wzwyż, Gabrysia za 12.37 w trójskoku.
Świetnie w zakończonym sezonie spisywała się miotaczka Klaudia Blacha. Klaudia poprawiła swoje rekordy życiowe -  w pchnięciu kulą uzyskując wynik  11.79 m i w rzucie oszczepem  wynikiem  36.01. Trenowana  od tego roku przez Jacka Sikorę zawodniczka została Mistrzynią Małopolski w rzucie oszczepem, a w pchnięciu kulą zdobyła brązowy medal.  Zadowolony z zakończonego sezonu może być zawodnik Tomasza Sysaka - Michał Makoś, który ustanowił wartościowy rekord życiowy 51.94 w biegu na 400m i uzyskał III klasę sportową PZLA.

W Mistrzostwach Małopolski zawodnicy Tempa zdobyli 8 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale.  Cieszą postępy poczynione przez dziewczęta z grupy 13-latek prowadzonej przez Tomasza Sysaka. Sandra Flasz uzyskała V klasę w skoku w dal, a Kasia Kos zdobyła złoty medal w skoku w dal w Mistrzostwach Małopolski Dzieci Starszych / 12-13 lat / . Coraz wyższy poziom sportowy prezentuje Dorotka Doroszko.
Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani przez Zarząd Klubu pamiątkowymi pucharami, statuetkami i dyplomami.
W trakcie spotkania uroczyście pożegnano dwie znakomite zawodniczki, medalistki Mistrzostw Polski , jedne z najlepszych lekkoatletek w historii kęckiej lekkiej atletyki – Justynę Konior i Patrycję Łazarz. Justyna podjęła studia na AWF w Krakowie i najprawdopodobniej swoją karierę będzie kontynuować w barwach klubowego Mistrza Polski – AZS Kraków. Patrycja rozpoczęła studia na Uniwersytecie Śląskim i może mieć problem z kontunuowaniem treningu.