20.05.2017

Wyniki > 2017

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych

W sobotę 20 maja w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Lekkoatletyce. Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego zmierzyli się zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi /rocznik 02-01/ oraz juniorzy /rocznik 00-99/. Najlepiej spośród całej stawki zawodników Tempo Kęty zaprezentowała się Dorota Doroszko /rocznik 2001/, który zdobył aż dwa medale mistrzostw. Ten najcenniejszy bo złoty zdobyła w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 140cm. Swój drugi medal wywalczył w konkursie skoku w dal juniorek młodszych, gdzie uzyskała wynik 4,96m. W tym samym konkursie oglądaliśmy także Katarzyna Kos, która pomimo kontuzji mięśnia czwórgłowego postanowiła wystartować. Mimo bólu Kasia oddała kilka dobrych skoków i ostatecznie uzyskując odległość 4,71m zdobyła medal brązowy.

Do medali niewiele zabrakło pozostałym zawodnikom którzy z nowymi rekordami życiowymi uplasowali się na wysokich lokatach. W konkursie rzutu oszczepem – Monika Młocek uzyskała rezultat 27,90m co pozwoliło na zajęcie wysokiego 4 miejsca. Tuż za Moniką na miejscu 5 uplasowała się nasza druga miotaczka – Alicja Kotyńska. Blisko wywalczenia medalu była nasza sztafeta 4x100m w składzie: Kotyńska, Sachmerda, Wójcik, Doroszko. Dziewczyny uzyskując czas 54,72s zajęły miejsce 4.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także nasi młodsi zawodnicy startujący tego dnia (PK) poza konkursem. Wiktoria Sachmerda w biegu na 100m uzyskała rewelacyjny czas 13,69s co stanowi jej nowy rekord życiowy. Gabrysia Wójcik w tym samym biegu uzyskała czas 13,95s a Krzysztof Madeja w biegu na 800m uzyskał czas 2:26.38s.